Strzelał z kuszy w kierunku przedszkolnego placu zabaw. Mógł zabić

Mężczyzna najprawdopodobniej strzelał z okna i balkonu, a bełty lądowały głównie na terenie placu zabaw pobliskiego przedszkola. Zatrzymany odpowie za wykroczenie z ustawy o broni i amunicji oraz za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zostali wezwani do przedszkola. Z relacji dyrektora placówki wynikało, że na podwórku przedszkolnym, gdzie mieści się plac zabaw, zostały znalezione bełty prawdopodobnie od kuszy.

Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającą i jedną z mam, która znajdowała takie przedmioty wcześniej. Następnie mundurowi przeprowadzili dokładne ustalenia i dotarli do mieszkania, z którego prawdopodobnie były oddawane strzały.

Policjanci poczekali na pojawienie się opisywanego mężczyzny. W mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli broń cięciwową w postaci kuszy, cięciwy i bełty. 38-letni Jacek P. twierdził, że nie miał pojęcia o tym, że na taką broń należy posiadać pozwolenia. Twierdził, że kupił ją na portalu za granicą. Jednocześnie próbował zaprzeczać by to on z niej strzelał. Został zatrzymany.

Kryminalni i dochodzeniowcy przeprowadzili niezbędne czynności oraz ustalenia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 38-latkowi zarzutu narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo mężczyzna odpowie też za wykroczenie z ustawy o broni i amunicji. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.