Strzelali do zaparkowanych samochodów. Kilkanaście aut zdewastowanych

W nocy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ zatrzymali 3 młode osoby – dwóch mężczyzn i kobietę, którzy podejrzewani są o zniszczenie kilkunastu zaparkowanych pojazdów i elewacji budynku. Policjanci znaleźli przy nich dwie wiatrówki.

Fot. Czytelnik Adrian

Dzisiaj kilkanaście minut przed 1.00 w nocy policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego na Pradze Północ interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia mienia. Świadek zauważył wybitą szybę w swoim pojeździe. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy policji.

Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, potwierdzili otrzymaną informację. Skontrolowali inne zaparkowane w tym rejonie pojazdy. Okazało się, że kilka z nich również ma wybite szyby. Zniszczona została także elewacja jednego z budynków. Mundurowi dysponując rysopisem prawdopodobnych sprawców tych zniszczeń natomiast rozpoczęli ich poszukiwania. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymali troje młodych ludzi: kobietę w wieku 20 lat i mężczyzn w wieku 20 i 24 lata. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami dzielnicy. Policjanci znaleźli przy nich dwie wiatrówki.

Cała trójka trafiła do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli nietrzeźwi (około 1,5 promila alkoholu). Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Od rana dochodzeniowcy przyjmują zawiadomienia od właścicieli uszkodzonych aut. Do tej pory zgłosiło się kilkanaście osób. Niewykluczone, że pokrzywdzonych osób będzie więcej.

Najprawdopodobniej jutro będą przedstawione zarzuty w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c