Strzelanie i ostre szkolenie. Żywa legenda wzięła w obroty CBŚP

Jeden z najlepszych instruktorów znany ze swoich oryginalnych, a czasami bardzo niekonwencjonalnych technik w posługiwaniu się bronią. Człowiek przełamujący „ograne” stereotypy, tworzący nową jakość w strzelaniu bojowym, stawiający na prostotę i efektywność szkolił funkcjonariuszy Zarządu III CBŚP. Tematem szkolenia były ofensywne i defensywne techniki użycia broni palnej podczas bojowych działań operacyjnych.

W pierwszym etapie szkolenia skupiono się na technikach użycia broni krótkiej i długiej podczas bojowych działań operacyjnych w miejscach publicznych. W szczególności zwrócono uwagą zasady bezpiecznego prowadzenia ognia w zespołach w sytuacji tzw. aktywnego strzelca.

W drugim etapie szkolenie obejmowało wszelkie sytuacje strzeleckie z wykorzystaniem pojazdów. Przećwiczono prowadzenie bezpiecznego dla osób postronnych i skutecznego ognia z wnętrza pojazdu w zespole oraz przy wykorzystaniu wielu pojazdów, w tym również znajdujących się w ruchu.

Omówiono i przećwiczono zasady wykorzystania pojazdów jako efektywnej zasłony w przypadku gdy zaistniała sytuacja zmusza funkcjonariuszy do przejścia do działań defensywnych.

Szkolenie było przeprowadzone w ramach realizacji programu Norway Grants.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c