Stworzono plany awaryjne na rozpoczęcie roku szkolnego

Powrót do szkół w trybie stacjonarnym na razie nie jest zagrożony i wszystko wskazuje na to, że 1 września dzieci pójdą do klas zgodnie z harmonogramem. Jeżeli przeszkodą będzie sytuacja epidemiologiczna, są plany awaryjne.

Fot. Shutterstock

Waldemar Kraska w Programie I Polskiego Radia powiedział, że „wszystko wskazuje na to, ze odbędzie się to bez przeszkód”. Ujawnił, że resorty zdrowia i edukacji są w bliskim kontakcie w związku z rozpoczynającym się 1 września nowym rokiem szkolnym. – Mamy przygotowane kolejne warianty na wypadek, jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się zmieniała – dodał.

W szkołach mogą zostać uruchomione punkty szczepień. Wszystko zależy jednak od zainteresowania uczniów i ich rodziców. Tymczasem akcja szczepień znacznie wyhamowała. Sam minister Michał Dworczyk przyznał, że „znakomita większość wykonywanych szczepień to drugie dawki”. Jeżeli ten trend sie utrzyma, to do końca sierpnia akcja szczepień zostanie zakończona. Obecnie 18 064 022 osób zaszczepionych jest przynajmniej pierwszą dawką. W pełni zaszczepionych jest 16 986 230 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c