Swastyka, Stalin, młot i sierp na Sinfonia Varsovia. O co chodzi?

Dzisiaj późnym popołudniem, na dawnym Instytucie Weterynaryjnym SGGW, a obecnie nowej siedzibie Sinfonia Varsovia rozwieszono portret Stalina, a obok niego sierp i młot oraz swastykę. Jak się dowiedzieliśmy to część planu zdjęciowego do nowego filmu o Eugeniuszu Bodo.

Sinfonia Varsovia 2

Produkcja 13-odcinkowego mini-serialu rozpoczęła się 26 maja, a zakończyć się ma pod koniec października. Film trafi na ekrany telewizorów nakładem TVP1 w 2016 roku. Anna Gronowska, w rozmowie dla PAP powiedziała, ze zdjęcia będą nagrywane również w Łodzi i Wrocławiu, a w pracach uczestniczy aż 4 000 statystów. Pierwszy klaps padł natomiast na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej.

Sinfonia Varsovia 3

W role pierwszoplanowe wcielają się Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt. Oprócz tego na planie zobaczymy innych znanych aktorów polskiego kina m.in. Annę Próchniak, Patrycję Kazadi, Romę Gąsiorowską, Mariusza Bonaszewskiego, Dariusza Kordka, Roberta Gonerę, Józefa Pawłowskiego, Filipa Bobka, Piotra Żurawskiego, Bartłomieja Kotschedoffa i Eryka Kulma.

Eugeniusz Bodo, a właśniewie Bogda Eygene Junod urodził się 1899 roku w Genewie. Był polskim aktorem filmowy, teatralnym, a także reżyserem i scenarzystą. Dorobił się też własnej kawiarni.
Niestety wojna przerwała jego karierę, a sam aktor zmarł. Przyczyna śmierci jest kwestią dyskusyjną. Niektóre dokumenty mówią o tym, że zmarł z wycieńczenia w rosyjskim łagrze. Wersję tę wielokrotnie obalano, a o jego śmierć obwiniano III Rzeszę.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.