Świadek zdarzenia cytuje sprawczynię: "Jeb*ć Mahometa, jeb*ć Allaha i jeb*ć islam!"

Niedawno pisaliśmy o incydencie w nowo wybudowanym Ośrodku Kultury Muzułmańskiej. Wydarzenie odbiło się szerokim echem zarówno wśród rodzimych, jak i zagranicznych wyznawców islamu i było szeroko komentowane w polskich mediach. TVN24 dotarło do świadka tamtego zdarzenia, który opowiedział, jak zachowywała się potencjalna sprawczyni.

Monitoring z Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. Fot. YouTube

Monitoring z Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. Fot. YouTube

Wieprzowina jest dla wyznawców islamu mięsem nieczystym. Dlatego ani jej nie spożywają ani też nie wolno im jej nawet dotykać. Młody mężczyzna o imieniu Rami jest świadkiem zajścia. Został już przesłuchany przez policję. Mediom powtórzył to samo, co według niego powiedziała potencjalna sprawczyni tego czynu:

Całkiem gruba dziewczyna, w ciemnych okularach przyszła z trzema świńskimi łbami. Jeden wrzuciła do wnętrza Centrum, drugi wrzuciła do sklepu, a trzeci zostawiła przed wejściem. Filmowała to, co robi. Następnie dziewczyna cofnęła się i powiedziała: „jeb*ć Mahometa, jeb*ć Allaha i jeb*ć islam.

Policja jest już na tropie kobiety. Za obrazę uczuć religijnych grozi jej do dwóch lat więzienia.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]