Świetny pomysł warszawskiego IPN. Seria komiksów historycznych dla dzieci

IPN stworzył serię czterech komiksów historycznych o przygodach Antka Srebrnego. Każdy zeszyt przedstawia inną historię z kart II Wojny Światowej.

Fot. IPN

Fot. IPN

Młody czytelnik zacznie poznawać tytułowego bohatera od obrony Grodna w 1939 roku. W drugim zeszycie pozna trudy łagrów w Kazachstanie w roku 1940, trafi do twierdzy Tobruk w Afryce w 1941 i weźmie udział w bitwie pod Monte Cassino w 1944 roku:

„Komiksom (Zeszyty 1–4) towarzyszy gra planszowa oparta na fabule komiksowej, uzupełniona poważnym wsadem historycznym i ikonograficznym, wydatnie wiedzę o zdarzeniach przeżywanych przez głównego bohatera – Antka Srebrnego – na kartach poszczególnych zeszytów. Kolejnymi elementami pakietu są dwustronne puzzle ukazujące z jednej strony zdjęcia klisze, będące ilustracją poszczególnych czterech etapów drogi głównego bohatera: rok 1939, deportację, walki w Afryce i bitwę pod Monte Cassino, z drugiej zaś obrazujące polski wysiłek zbrojny na europejskim teatrze działań. Całość uzupełnia zestaw naklejek na ubrania prezentujący dwanaście naszywek noszonych przez oddziały polskie w Afryce i we Włoszech.” – pisze IPN.

Komiksy dostępne są już w księgarniach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.