Sylwester pod znakiem mrozów. -10 stopni w nocy, temperatura odczuwalna -13

Z danych IMGW wynika, że około godz. 22.00 temperatura osiągnie wartość -10 stopni Celsjusza. Z powodu wiatru, który będzie wiał z siłą ponad 3m/s, temperatura odczuwalna może wynieść nawet -13 stopni. Bez kremu i grubych ubrań się nie obędzie.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Polska znajduje się obecnie w zasięgu wyżu, w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Oznacza to, że będzie naprawdę zimno. Obecnie temperatura wynosi -4 i taka tez pozostanie do zachodu słońca. Później zacznie się ochładzać. Około godz. 22.00 słupki na naszych termometrach pokażą -10 stopni Celsjusza.

Lekarze radzą, aby ubrać się w grube swetry, podkoszulki i koszule, rajstopy lub kalesony i grube skarpety. Przestrzegają też przed złudnym odczuciem ciepła po spożyciu alkoholu. Z powodu wzrostu ciśnienia krew krąży szybciej, należy jednak pamiętać, że tak naprawdę doprowadza to do szybszego wychłodzenia organizmu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.