Syreni Śpiew uratowany! Wpisany do ewidencji zabytków!

„Syreni Śpiew” to przykład wysokiej klasy architektury powojennego modernizmu powstały na początku lat 70. XX wieku. Niestety w planach zagospodarowania został przeznaczony do wyburzenia. Wojewódzki konserwator zabytków wpisał właśnie budynek do ewidencji zabytków, co oznacza, że nie można go wyburzyć.

fot. Miasto jest Nasze/Facebook

Fot. Miasto jest Nasze/Facebook

„Wspólnymi siłami warszawskich organizacji – działamy w tej sprawie z Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Warszawie i Tu było, tu stało – udało się osiągnąć wpis do wojewódzkiej, a co za tym idzie, także gminnej ewidencji zabytków. Oznacza to, że budynku nie będzie można wyburzyć pod byle pretekstem” – pisze Miasto Jest Nasze – „Niestety ta forma ochrony nie do końca skutecznie chroni unikatowe w skali Warszawy, oryginalne wnętrza z lat 70., zachowane w zasadzie w nienaruszonym stanie. Dlatego nadal będziemy monitorować sprawę i cały czas czekamy na odpowiedź na wniosek wszystkich trzech organizacji o wszczęciu postępowania o wpis do rejestru, który zapewni budynkowi pełną ochronę od piwnic po dach, z całym wnętrzem i mozaikami.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.