Syreny wyją, autobus jedzie dalej. ZTM: „W godzinę ‚W’ stanie również komunikacja miejska” [WIDEO]

Nasz Czytelnik Przemysław, przesłał nam film, który nagrał podczas godziny „W”. Wprawdzie zamysł był zapewne taki, by uwiecznić rocznicę powstania. Zastanowił go jednak autobus, który jedzie dalej nie robiąc sobie nic z rocznicy Powstania.


„Motorniczowie tramwajów i kierowcy autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego zatrzymają wtedy prowadzone przez siebie pojazdy, z zachowaniem przepisów ruchu drogowego. Uczynią to również maszyniści metra. W godzinę ‚W’ prowadzący tramwaje i autobusy na około minutę włączą także sygnały dźwiękowe” – pisał ZTM.

O wytycznych tych nie widział zapewne kierowca autobusu uwiecznionego przez naszego Czytelnika, Przemysława Cz. Film jest przez nas okrojony, jednak wcześniej, przez dwie, trzy sekundy widać, jak autobus zatrzymuje się na przystanku, po czym po prostu odjeżdża, najwyraźniej zapominając o syrenach i Powstaniu Warszawskim.

O Powstaniu nie zapomnieli jednak kierowcy stojący po drugiej stronie jezdni, którzy stoją i trąbią przez minutę, oddając w ten sposób hołd Powstańcom.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.