Syryjczyk próbował nielegalnie przekroczyć granicę

Na warszawskim Lotnisku Chopina do kontroli paszportowej przed odlotem do Toronto zgłosił się mężczyzna z oryginalnym austriackim dokumentem podróży. Jak się okazało cudzoziemiec próbował nielegalnie przekroczyć granicę.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli stwierdzili, że kanadyjska wiza zamieszczona w austriackim dokumencie podróży jest podrobiona. Dlatego też podróżny został zatrzymany w celu przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Po zatrzymaniu wobec mężczyzny dokonano kontroli osobistej oraz sprawdzono jego bagaż, w którym znajdował się jego oryginalny syryjski paszport. Obywatel Syrii usłyszał zarzut użycia, jako autentycznego podrobionego dokumentu (art. 270§1 kk).

Przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia oraz wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny. Jej wysokość uzgodniono z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Warszawa – Ochota na kwotę 3000 zł. Po zakończeniu czynności mężczyzna został zwolniony.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.