Szał radości po zaprzysiężeniu. Tłumy na ulicach witają prezydenta. "Habemus presidentem"

Andrzej Duda nie może narzekać na brak popularności. Tłumy zwolenników witały go brawami przed Sejmem, na trasie przejazdu do Pałacu Prezydenckiego czy przed Archikatedrą św. Jana Chrzciciela, gdzie całe Stare Miasto zostało właściwie sparaliżowane.

Fot. Prezydent Andrzej Duda / Facebook

Fot. Prezydent Andrzej Duda / Facebook

Wszystkie ulice, którymi przechodził bądź przejeżdżał nowy prezydent oblegane są przez jego zwolenników. Śpiewano pieśni patriotyczne, machano flagami, a samego zainteresowanego witano brawami. Obecnie zakończyło się przekazywanie zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi RP na pl. Piłsudskiego, gdzie powitały go flagi i baner z napisem m.in: „Habemus Presidentem”. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że przejdzie pieszo do Pałacu Prezydenckiego, gdzie około 16.00 planowano jego wystąpienie. Już teraz jednak wiadomo, że nastąpi opóźnienie ze względu na przedłużenie uroczystości na Pl. Piłsudskiego. Obecnie prezydent zmierza do pałacu witając się i kurtuazyjnie zamieniając kilka słów z ludźmi na ulicach. W centrum wystawione są telebimy na których można oglądać relację na żywo ze wszystkich ceremonii.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.