Szarpanina pod Sejmem: 4 osoby w areszcie, rannych dwóch policjantów

W związku z przepychankami do jakich doszło wczoraj wieczorem, czterech protestujących zostało zatrzymanych. Najprawdopodobniej zostaną im przedstawione zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Wczoraj w związku ze zgromadzeniem pod Sejmem zatrzymano najbardziej agresywnych protestujących” – powiedział Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak.

„Do aresztu policyjnego trafiło czterech zatrzymanych. Czynności prowadzone są w kierunku naruszenia nietykalności policjantów. Podczas działań rannych zostało dwóch policjantów” – dodaje Rzecznik.

Protesty odbyły się po głosowaniu w którym przyjęto ustawę dotyczącą Sądu Najwyższego. Za przyjęciem ustawy było 230 posłów, przeciw głosowało 24, wstrzymało się czterech. W głosowaniu nie wzięli udziału posłowie PO, Nowoczesnej i PSL-UED.

Zmiany przewidują, że Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego będzie wybierało i przedstawiało prezydentowi kandydatów na I Prezesa Sądu Najwyższego niezwłocznie po obsadzeniu 2/3 liczby stanowisk sędziów SN. Dotychczas odbywało się to dopiero, gdy obsadzone były wszystkie stanowiska.

Według wnioskodawcy celem jest „Doprowadzenie do usprawnienia postępowań prowadzonych przez KRS w sprawach powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego, w tym sędziego Sądu Najwyższego”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.