Szarpanina podczas meczu przeciwko homofobii

fot. Facebook

fot. Facebook

Do zdarzenia doszło w szkolnej hali sportowej na Targówku. Organizowany był tam turniej przeciwko homofobii. W sali wisiały transparenty z napisami: „Turniej przeciwko homofobii” i „Wykopmy rasizm ze stadionów”. W pewnym momencie na halę wdarli się zakapturzeni mężczyźni, którzy pozrywali transparenty.

Kiedy zawodniczki zaczęły nagrywać całe zdarzenie, mężczyźni próbowali odebrać im telefony. Po chwili rzucili się do ucieczki krzycząc, że zjawią się jeszcze na wieczornej imprezie w restauracji. Na miejsce przyjechała policja. Spisała zeznania, ale oświadczyła, że nie może chronić zaplanowanego wydarzenia, ponieważ jest to prywatna impreza. Dodała również, że jeżeli dojdzie do jakichkolwiek incydentów, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wyślą radiowóz z interwencją. Funkcjonariusze poinformowali również, że gdyby organizator imprezy zgłosił im wcześniej, że ma zamiar zorganizować turniej, policja mogłaby pilnować na nim porządku.

Właściciel restauracji powiedział natomiast, że nie da się zastraszyć i impreza odbyła się bez zakłóceń.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.