Szczepienia nastolatków: taki formularz wypełni rodzic

Na szczepienie nastolatków muszą wyrazić zgodę oni sami oraz ich rodzice. Jest już dostępny formularz dla opiekunów prawnych.

Fot. Shutterstock

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w niedzielę pojawiły się formularze do wypełnienia dla rodziców. Można je znaleźć w liście dokumentów dostępnej na rządowej stronie w sekcji „Informacje dla pacjenta”.

W dokumencie należy wpisać dane osobowe nastolatka i opiekuna prawnego. Należy też ująć podstawowe informacje medyczne, uczulenia czy też niepokojące objawy. Na koniec wymagana jest oczywiście zgoda na szczepienie. Dokument nastolatek przynosi ze sobą na szczepienie. Jeżeli go nie ma, otrzyma go w placówce – w takim wypadku musi przyjść z rodzicem, który wypełni i podpisze dokument.

Osoby w wieku 16 i 17 lat otrzymają szczepienie preparatem firmy Pfizer. W tym wypadku nie ma możliwości wyboru szczepionki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c