Szczęście w nieszczęściu. Strażak na miejscu wypadku pomógł poszkodowanym

W dniu 02.12.2020 r. mł. ogn. Marcin Szcząchor w trakcie powrotu ze służby był świadkiem wypadku na DK nr 2. Samochód osobowy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała i zostały przetransportowane do szpitala.

Fot. OSP Sinołęka

Jako jeden z pierwszych osób, które się zatrzymały by pomóc był mł. ogn. Marcin Szcząchor z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6. Bez wachania podjął się akcji ratunkowej i koordynowania działań. Wydobył osobę poszkodowaną z rozbitego pojazdu, udzielił pierwszej pomocy, zawiadomił służby ratunkowe, a następnie cały czas monitorował stan obu poszkodowanych do momentu przybycia pierwszych zastępów z OSP Sinołęka. Jego postaw zasługuje na najwyższe słowa uznania.

mł. ogn. Marcin Szcząchor jest kolejnym przykładem, że strażakiem jest się przez cały czas, a nie tylko bywa. Gratulujemy tak bohaterskiej postawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c