Szef BBN o muzułmanach: „Wśród tych ludzi są również terroryści”

Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że Warszawie grozi mniejsze zagrożenie niż Paryżowi i Brukseli. Dodał też, że w niedługim czasie prezydent Andrzej Duda zwoła zapewne Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Szef BBN odniósł się też do zamachów w Paryżu i próbie zamachów w Brukseli. Jak powiedział są to kraje, które mają duże skupiska ludności muzułmańskiej i zagrożenie jest w nich większe:

„Wśród tych ludzi są niestety również terroryści. Choć są obywatelami tych państw, urodzili się na tej ziemi, to nigdy do końca nie zaakceptowali porządku, systemu tych państw, w których mieszkają. Jednym ze wskaźników pozwalających ocenić stopień zagrożenia jest liczba osób zidentyfikowanych jako mające związek z ekstremistami islamskimi, bądź nawet wręcz są podejrzewane o to, że znajdują się na terenie Syrii czy też przeszły na stronę dżihadystów” – podkreślił Soloch w wypowiedzi dla Radia Plus


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.