Szef dowie się, że nie jesteś szczepiony. Może Cię przenieść na mniej płatne stanowisko

Pracodawca dowie się który z jego pracowników jest szczepiony. Da to też pracodawcom cały wachlarz możliwości co do niezaszczepionego pracownika. Najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek projektem ustawy zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów.

Fot. Warszawa w Pigułce

Przedsiębiorcy boją się kolejnego lockdownu. Chociaż ministerstwo na razie mówi, że o całkowitych zamknięciach biznesu nie może być mowy, właściciele chociażby restauracji starają się, by cały ich personel był zaszczepiony. Już niedługo Sejm może przegłosować projekt, który będzie dla zatrudniających znacznym ułatwieniem.

Pracodawca będzie miał prawo zapytać pracownika o certyfikat covidowy. Jeżeli go nie okaże należy uznać, że szczepienia nie odbył. Wobec pracownika można zastosować m.in. przeniesienie na inne stanowisko nawet jeżeli wiązałoby sie to ze znaczną obniżką pensji. Wciąż nie wiadomo też co z wysyłaniem pracownika na bezpłatny urlop.

Ministerstwo mówi, że ustawa pozwoli na zmianę organizacji pracy tak, że ryzyko zakażenia będzie minimalne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c