Sześć psów policyjnych zginęło w męczarniach. „To dla nas ogromna tragedia”

W wyniku awarii sieci ciepłowniczej, zginęło 6 policyjnych psów. Na miejscu pracują służby, które wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Fot. Łukasz/Warszawa w pigułce

Gorąca woda zalała miejsce, gdzie przebywają policyjne psy. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć 6 z nich nie żyje. Ich opiekunowie pracowali w Laboratorium Kryminalnym.

Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej policji mówi, że to ogromna tragedia. Opiekunom psów została udzielona pomoc psychologów.

Na miejscu pracują służby, między innymi policja i straż pożarna. Najprawdopodobniej psy zabiła bardzo wysoka temperatura rzędu od 80 do 90 stopni Celsjusza oraz gorąca para wodna wydobywająca się z uszkodzonego wodociągu.

[AKTUALIZACJA] Jak wyjaśnia Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, psy miały dobre warunki bytowania i nie znajdowały się, jak niektórzy twierdzą, w piwnicy. Dodaje, że jest to losowa sytuacja, spowodowana awarią, której nikt nie mógł przewidzieć. Trwało to bardzo krótko i nie było czasu na udzielanie pomocy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.