Szkoła podstawowa na Gocławiu zamknięta. Wcześniej bakterie w wodzie, teraz jej brak

Szkoła Podstawowa nr 279 im Batalionów Armii Krajowej Gustaw i Harnaś została zamknięta z powodu braku wody. Przyczyną tego stanu rzeczy jest awaria rurociągu. Wcześniej w wodzie wykryto bakterie jednak nie ma to związku z dzisiejszymi wydarzeniami.

„Ze względu na awarię i brak wody w szkole podjęłam decyzję o jej zamknięciu. Podyktowana jest ona troską o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Do Wydziału Oświaty nadesłaliśmy już pismo informujące. Na chwilę obecną jestem w kontakcie z Sanepidem, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie” – mówi Zofia Filip, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 279 w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

Wcześniej w wodzie wykryto bakterie kałowe. Uczniowie mogą korzystać z przenośnych urządzeń do mycia rąk, gdzie podłączono wodę ze zbiorników. Z powodu zamknięcia stołówki dzieciom zapewniono też możliwość zjedzenia zupy, którą przywozi catering.

Na razie nie wiadomo, kiedy szkoła zostanie otwarta. Decyzję w tej sprawie podejmą zapewne odpowiednie instytucje.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.