Sznur wanien z nieznana cieknącą i cuchnącą zawartością. Burmistrz Zielonki zabiera głos

Burmistrz Zielonki zabiera głos w sprawie wywożenia odpadów z dziwną substancją, która trafia do podwarszawskich miejscowości. „Wanny”, jak nazwali to świadkowie, widziane były, jak jechały od strony Rembertowa.

Fot. Pixabay

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia medialne o długotrwałej awarii warszawskiej oczyszczalni Czajka i wywożeniu z niej odpadów, między innymi na teren położony w granicach Zielonki – informuje Kamil Michał Iwandowski, Burmistrz Miasta Zielonka.

Obszar Zielonki, na którym prowadzona jest działalność w zakresie przetwarzania odpadów, znajduje się w dzierżawie prywatnej firmy. Zlokalizowany jest on na poligonie, w miejscu po dawnym wyrobisku piasku.

W związku z powyższym, dziś wystosowałem pismo do Starosty Wołomińskiego, jako organu, który 2 października 2014 roku wydał prywatnej firmie decyzję nr 582/14 zezwalającą na przetwarzanie odpadów innych niż niebezpieczne na terenie naszej gminy. Zawnioskowałem w nim o przeprowadzenie czynności kontrolnych w zakresie przestrzegania warunków wspomnianej  decyzji.

Jestem również po kilku rozmowach z obecnie urzędującym Starostą p. Adamem Lubiakiem, który zobowiązał się, że potraktuje ten temat priorytetowo.

Ponadto, skierowałem pisma  do organów i urzędów na  szczeblu wojewódzkim, kompetentnych w zakresie ochrony środowiska,  z wnioskiem o podjęcie działań o charakterze interwencyjno-kontrolnym.

Grunt, na którym odbywa się przetwarzanie odpadów, zlokalizowany jest na terenie Nadleśnictwa Drewnica. Dlatego zwróciłem się pisemnie  i do Nadleśniczego o przeprowadzenie czynności wyjaśniających i kontrolnych w zakresie prawidłowej realizacji celu dzierżawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.