Szokujące nowe ustalenia w sprawie śmierci 10-latki. Podejrzany oferował 10 tys. zł za jej zamordowanie

We wtorek Jakub A. podejrzewany o zabójstwo 10-letniej Kristiny usłyszał dodatkowy zarzut, podżegania do zabójstwa. Jak ustaliła WP, mężczyzna oferował 10 tys. zł za zamordowanie dziecka.

Fot. Archiwum prywatne

Jak ustaliły źródła WP, mężczyzna znalazł kogoś z woj. Śląskiego, komu chciał zapłacić za morderstwo 10 tys. zł., jednak ten nie chciał się tego podjąć.

Po morderstwie Kristiny mężczyzna sam zgłosił się na policję opowiadając, że Jakub A. składał mu taką propozycję. Przekazał korespondencję i o wszystkim opowiedział. Nastąpił przełom w śledztwie, a 22-letni student został zatrzymany.

Informacje WP, potwierdziła prokuratura na dzisiejszej konferencji prasowej.

„Osoba, która poinformowała służby o Jakubie A. była przez niego namawiana, by zabić. To było ok. miesiąc wcześniej. Osoba zgłosiła to już po zabójstwie. Była to osoba z zewnątrz, posiadająca informacje wskazujące, że to może być ten człowiek” – poinformował prokurator Mariusz Pindera ze świdnickiej prokuratury.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.