Szokujące zdjęcie z psem oddającym mocz na tablicę L. Kaczyńskiego. Sprawdziliśmy czy jest autentyczne

Zdjęcie z dalmatyńczykiem, który załatwia się na zdjęte tablice L. Kaczyńskiego obiegło portale społecznościowe. Pomimo zapewnień jednego z fanpage’y, że zdjęcie jest autentyczne, postanowiliśmy to sprawdzić.

Zgodnie z wyrokiem sądu tablice zmienionych ustawą dekomunizacyjną ulic zostały zdjęte. Ich miejsce zajęły stare nazwy. Tak też stało się z Al. Lecha Kaczyńskiego, która znów jest Al. Armii Ludowej.

Niedługo po demontażu, w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie obrazujące psa, który oddaje mocz na zdjęte tablice L. Kaczyńskiego. Zdjęcie stało się niezwykle popularne, głównie wśród przeciwników obozu władzy, którzy żywo je komentowali i udostępniali. Dzięki temu w szybkim tempie fotografia obiegła portal społecznościowy.

Pomimo zapewnień jednego z fanpage’y, że zdjęcie jest autentyczne postanowiliśmy to sprawdzić. Okazało się jednak, że to fotomontaż.

Zdjęcie zarówno psa, jak i tła z tablicą zostało zmontowane. Ujęcie dalmatyńczyka oddającego mocz na rośliny jest autorstwa Kevina Wonga i pochodzi z witryny Getty Images. Zwierzak został obrócony w drugą stronę i podłożono tło zaczerpnięte z bazy agencji fotograficznej newspix. Szybka analiza chociażby łap psa, które nie dotykają ziemi potwierdzają tylko przypuszczenia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.