Szybciej znaczy wolniej? Szybka odbudowa mostu zagrożona

Kiedy okazało się, że remont potrwa dłużej niż to zakładano, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała, że zawrze umowę z wolnej ręki. Pozwoliło by na na udzielenie negocjowanego zamówienia z jednym, wybranym wykonawcą. Miałoby to przyspieszyć prace remontowe. Zdaniem wiceprezydenta plan zakłada, aby most był skończony na jesieni.

Gazeta Prawna informuje jednak, ze według jej ustaleń przesłanki do skorzystania z trybu nie zaistniały. Tryb ten bowiem mówi o tym, że ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego i której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia. Prace mają trwać jednak kilka miesięcy, nie jest to więc zamówienie, które można wykonać natychmiast.

Zastosowanie tego trybu może opóźnić pracę. Firmy mają możliwość złożenia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, co oznacza wstrzymanie prac, długotrwałe rozpatrywanie, a nawet unieważnienie umowy z wybranym podwykonawcą.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.