Szykują się przedświąteczne kolejki w sklepach, restauracjach, a nawet kinach. Są obostrzenia!

Od 1 grudnia istnieją nowe obostrzenia, które mogą spowodować przedświąteczne kolejki. 7 grudnia przyjęto kolejne, które zwiększą problem.

Fot. Warszawa w Pigułce

Od 1 grudnia w galeriach handlowych i sklepach zmniejszony został limit osób. Oznacza to, że na jedną osobę przypada przestrzeń 15 mkw (poprzednio było to 10 mkw). Cora częściej zdarza się, że ktoś czeka przed sklepem, ale w okresie przedświątecznym kolejki mogą być ogromne. Nie wiadomo też czy rząd nie będzie chciał jeszcze zmniejszyć liczbę osób w sklepach i galeriach handlowych.

Dodatkowo, jak widać już teraz zapowiedź rządu, że obostrzenia nie dotkną zaszczepionych nijak ma się do rzeczywistości. Nikt nie sprawdza czy ktoś jest zaszczepiony. Właściciele i obsługa sklepu tłumaczą, że nikt nie dał im prawa do sprawdzania paszportów covidowych czy zaglądania w cudze dokumenty.

7 grudnia wprowadzono kolejne obostrzenia. Od 15 grudnia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych będzie obowiązywać limit do 30 procent. Limity obowiązywać będą także w w lokalach, restauracjach, barach i hotelach. Jest to o tyle problem, że niektórzy zamawiają świąteczne potrawy w restauracji, bo nie mają tyle czasu, by właściwie przygotować kolację wigilijną.

Jeżeli więc przekładacie wizytę w sklepie i kupienie prezentów na później, lepiej zrewidujcie swoje plany. W kolejkach możecie spędzić długie godziny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c