ŚZŻAK do Zofii Klepackiej: „Nie została Pani Członkiem Honorowym naszego Związku”

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej poinformował, że odznaczenie Zofii Klepackiej zostało nadane z naruszeniem przepisów, w związku z czym jest ono nieważne.

Fot. Marek

Tytuł dla sportsmenki został przyznany przez Mirosława Widlickiego – Prezesa Zarządu Okręgu Warszawa-Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

„Nadanie tego zaszczytnego tytułu nastąpiło z rażącym naruszeniem naszego statutu” – głosi oświadczenie Zarządu związku.

„Niezachowanie przez nadającego tytuł, przesłanek materialnych i formalnych przewidzianych statutem stanowi rażące naruszenie prawa i z mocy niego jest nieważne” – Informują Członkowie zarządu i zwracają się bezpośrednio do Zofii Klepackiej.

„Niniejszym pismem informuję również zainteresowaną, że bezprawne decyzje podjęte przez osoby do tego nieuprawnione, nie wywołały skutków prawnych bowiem nie została Pani Członkiem Honorowym naszego Związku. Za podjęte nieodpowiedzialne działania przez Zarząd Okręgu możemy jedynie Panią przeprosić”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.