Taekwondo Peace Corps czyli Koreańscy trenerzy Taekwondo w Warszawie.

Od 1 lutego najmłodsi warszawscy zawodnicy taekwondo olimpijskiego z kubów UKS Taebaek Bielany, AZS AWF Warszawa i UKS G8 mają okazję trenować pod czujnym okiem koreańskich trenerów. Grupa instruktorów z Korei ( 2 trenerów i 2 trenerki) prowadzi zajęcia na zaproszenie Klubu UKS Taebaek Bielany w ramach programu Taekwondo Peace Corps.

IMG_4054

Fot. Materiały prasowe

Te wyjątkowe treningi są możliwe dzięki Polskiemu Związkowi Taekwondo Olimpijskiego Ambasadzie Republiki Korei i Światowej Federacji Taekwondo i już od 6 lat cieszą się niesamowitą popularnością wśród warszawskich dzieci trenujących południowokoreański sport narodowy. Chociaż warszawskie struktury taekwondo wypuściły spod swoich skrzydeł wielu znakomitych zawodników (w tym dwóch olimpijczyków Michał Łoniewski – Londyn 2012 i Piotr Paziński – Rio 2016) to dla kadry trenerskiej wizyta Taekwondo Peace Corps to fajna okazja do wymiany doświadczeń i porównania stopnia wyszkolenia i metod treningowych.

Trenerzy z Taekwondo Peace Corps prezentują bardzo wysoki poziom wyszkolenia technicznego i niesamowite podejście do dzieci. Bariera językowa nie jest przeszkodą w prowadzeniu treningów, ale często jest przyczyną wielu śmiesznych sytuacji i sala na warszawskim AWF-ie co chwila rozbrzmiewa gromkim śmiechem. Koreańscy trenerzy nie tylko poprawiają umiejętności dzieci, ale też uczą kultury koreańskiej i podstaw języka koreańskiego. Chętnie też prezentują własny bardzo wysoki poziom i na pewno te treningi na długo zostaną w pamięci dzieci i są znakomitą inspiracją do dalszego doskonalenia na drodze do upragnionego czarnego pasa mistrzowskiego.

Fot. Materiały prasowe

Wysłane z iPhone’a

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.