Tajemnicze wybuchy słyszane w Międzylesiu, Marysinie, Rembertowie i Starej Miłośnie. Mieszkańcy zaniepokojeni

Mieszkańcy Międzylesia, Marysina, Rembertowa i Starej Miłosny zaniepokojeni są odgłosami wybuchów, które słyszane są od około dwóch tygodni.

Fot. Pixabay

Hipotez jest kilka, ale wszystkie wydają się raczej mało prawdopodobne. Pierwsza z nich mówi o przelotach samolotów wojskowych. W momencie przekraczania bariery dźwięku przez myśliwiec następuje charakterystyczny odgłos przypominający wybuch. Zdarzenie jest jednak na tyle częste, że raczej wyklucza to tę możliwość.

Druga hipoteza zakłada celowe odpalanie fajerwerków przez mieszkańców, jednak świadkowie, którzy słyszeli dźwięk zaprzeczają, że ktoś cokolwiek w pobliżu odpalał.

Trzecia najpopularniejsza i najbardziej prawdopodobna hipoteza zakłada, że są to odgłosy z poligonu. Mieszkańcy, którzy mają domy w pobliżu twierdzą jednak, że odgłosy z ćwiczeń na poligonie doskonale znają i nie są to one, a poza tym źródło dźwięku znajduje się gdzie indziej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.