Tajniacy w metrze! Ratusz wypowiada wojnę TYM PASAŻEROM!

Ratusz przyznaje, że problem jest. Pisze, że nie tylko będzie walczył z procederem, ale także wyciągnie konsekwencje finansowe, które sięgać mogą setek tysięcy złotych!

Fot. Warszawa w Pigułce

„W ostatnim czasie do kolejnych aktów wandalizmu doszło w warszawskim metrze” – pisze Ratusz.

Sprawą wandali zajmuje się już Policja, a Warszawa chce jeszcze mocniej zaangażować się w walkę o bezpieczeństwo i estetykę wspólnych przestrzeni – mówi Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Ratusz zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec osób, które dopuszczają się tego procederu. Zapowiada, że roszczenia będą obejmować nie tylko straty poniesione w wyniku uszkodzenia mienia, ale także te wynikające z opóźnień w kursowaniu składów. Są to kwoty sięgające nawet setek tysięcy złotych.

Gazeta Stołeczna poinformowała, że jednym ze sposobów walki z dewastacją składów mają być patrole policji, które mają dość często jeździć metrem. Co więcej mają to być również nieumundurowani funkcjonariusze.

„Zwróciliśmy się również do Policji o podjęcie działań, które pozwolą na wyeliminowanie chuligańskich zachowań w metrze oraz skuteczne wykrywanie i zatrzymywanie sprawców. Ze swej strony Warszawa deklaruje pomoc finansową oraz wsparcie techniczne w postaci dodatkowych kamer monitoringu miejskiego. Przedstawiciele poszczególnych służb i instytucji zapowiedzieli daleko idącą współpracę w celu wyeliminowania tego procederu” – zapewnia Urząd Miasta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c