Tak będą wyglądać obostrzenia. Ministerstwo ujawnia plan na pandemię

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ujawnił, że ministerstwo uważa, iż logiczniej będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw.

Fot. Warszawa w Pigułce

W rozmowie z Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził, że ministerstwo opracowuje plan. Sztab kryzysowy spotyka się raz lub dwa razy w tygodniu. Przyrosty zakażeń sięgają już 20 proc. i zdaniem rzecznika zmierzamy w stronę czwartej fali.

Poszczególne ograniczenia będą jasne wskazane i znane jeszcze w sierpniu. Najprawdopodobniej będą wprowadzane z poziomu województw. Pod uwagę brane będą szczepienia o czym informował Minister Zdrowia.

Województwa z najmniejszym współczynnikiem to obecnie Podkarpackie (36,82 proc.), Lubelskie (40,17) i świętokrzyskie (42,85 proc.).

Najwięcej osób zaszczepionych ma województwo mazowieckie (52,93 proc.). Przodują tu głównie Podkowa Leśna z wszczepieniem 65,2 proc. i Warszawa z poziomem zaszczepienia 64 proc. Tam obostrzenia pojawia się najpóźniej. Dobrze jest także na Dolnym Śląsku (51,28 proc.) oraz w woj. pomorskim (51,11 proc.) i zachodniopomorskim (50,22 proc.).

Chociaż sam Kraków ma bardzo dobry współczynnik zaszczepień na tle innych miast, bo aż 60,6 proc. województwo wypada dość blado. Zaszczepiło się tu około 46 proc. mieszkańców. Jeżeli obostrzenia wprowadzane będą na poziomie województw, to Kraków może nie uniknąć restrykcji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c