Tak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Miażdżąca różnica

Jarosław Kaczyński jest mieszkańcem Żoliborza od wielu lat. Jednocześnie, jako prezes Prawa i Sprawiedliwości nie trudno zgadnąć na kogo głosował. Jego poparcie dla Andrzeja Dudy nie pokrywa się jednak z większością jego sąsiadów.

Fot. Mateusz Jagielski/East News

Według danych PKW z większości obwodów, Andrzej Duda może liczyć na 51 proc. poparcia. Jest więc niekwestionowanym zwycięzcą wyborów parlamentarnych.

Warszawa poparła jednak Rafała Trzaskowskiego, który uzyskał w stolicy 67,65 proc. głosów. Jednocześnie wynik kandydata koalicji obywatelskiej na Żoliborzu należy do najwyższych w całej aglomeracji i wynosi 71,68 proc. najwyższe poparcie prezydent Warszawy uzyskał na Wilanowie (77,96 proc.) i Ursynowie (73,41 proc.).

Jednocześnie w komisji w której głosował Jarosław Kaczyński na prezydenta Warszawy zagłosowało 915 wyborców wobec 408 głosów oddanych na Andrzeja Dudę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c