Tak wygląda zakażenie wariantem Delta. Inne objawy, łatwo się pomylić

Objawem typowym zakażenia koronawirusem była utrata węchu i smaku. Ten objaw pojawia się coraz rzadziej, a w zakażeniu wariantem Delta praktycznie nie występuje. Pojawiają się za to inne objawy.

Fot. Shutterstock

Prof. Dariusz Maciejewski w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” wyjaśnił, jakie są objawy choroby wariantu Delta.

Pierwszym objawem jest ból głowy, później pojawia się ból gardła, często z katarem i wysoką temperaturą, ale nie ma zaburzeń typu zaburzenia węchu czy smaku. Natomiast w dalszej części trwania wariantu Delty sporo jest objawów gastrycznych – nudności, bóle brzucha, brak apetytu czy bóle mięśniowo-stawowe. Te objawy pojawiają się jako objawy towarzyszące objawom grupowym i często są z grypą mylone – poinformował Krajowy Konsultant w Dziedzinie Intensywnej Terapii.

Lekarz dodał, że lepiej nie uczulać ludzi na konkretne objawy, ale raczej na to, by nie lekceważyli objawów grypowych i szczepili się zarówno przeciwko Covid-19, jak i grypie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c