Teraz autobusem dojedziecie nad Wisłę

Trwa sezon letni nad Wisłą. Do sprawdzonych zeszłorocznych atrakcji dołączyło w tym roku kilka nowości. Sprawny dojazd nad rzekę zapewnia komunikacja miejska, w tym specjalna weekendowa linia autobusowa 385.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Pierwszy obowiązkowy przystanek nad rzeką to oczywiście okolice Płyty Desantu, skąd można się wybrać na spacer do Portu Czerniakowskiego. W odnowionej części nabrzeża można zobaczyć większość charakterystycznych jednostek zapewniających żeglugę po Wiśle. Najwytrwalsi mogą oczywiście obejść cały basen portowy – po drodze zauważą miejsce prac archeologicznych przy pochylni przedwojennej stoczni Maurycego Fajansa i jedyny w Europie Wake Park w centrum miasta, który  góruje nad Miejscem, restauracją na wodzie.

Bezpośrednio nad rzekę można dotrzeć od strony Cypla Czerniakowskiego. Tam pierwszy raz otworzyła swoje podwoje klubokawiarnia Przylądek Miami Wars, z której można podziwiać centralny odcinek Wisły. To również dobre miejsce na skorzystanie z szerokiej oferty usług motorowodnych. Na cyplu warto rozpocząć wycieczkę po rozrywkowym letnim centrum miast – oprócz lubianych i sprawdzonych miejsc takich jak Cud nad Wisłą, Pomost 511 i Hocki Klocki w tym sezonie ofertę klubokawiarni przy bulwarze Flotylli Wiślanej uzupełnia Grunt i Woda, Luis i Babie Lato.

W ciąg klubokawiarni wpleciona została również siłownia plenerowa oraz plac workout. Cykliści przemierzając 32 kilometrowy odcinek nadwiślańskiej ścieżki rowerowej wzdłuż brzegu koniecznie powinni odwiedzić pumptruck i welodrom przy klubokawiarni Plac Zabaw.

Ceniący sobie nadwiślańskie pejzaże pasjonaci sztuki nowoczesnej w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik, też znajdą coś dla siebie. Z książką w dłoni można zasiąść w legendarnej klubokawiarni Tarabuk.

Następny przystanek na kulturalnej trasie 385  to Most Gdański. Charakterystyczny neon „Miło Cię widzieć” rozpoczyna cykl rzeźb Nadwiślańskiego Szlaku Sztuki. A pełną wrażeń wycieczkę warto zakończyć na plaży Żoliborz.

W drodze powrotnej można skorzystać z bogatej oferty transportu rzecznego. W tym sezonie z Żoliborza w górę rzeki dostaniemy się łodzią floty Aquatica. Na wysokości Podzamcza można zmienić pokład i przesiąść się do jednostek cumujących przy bulwarze Jana Karskiego, by podziwiać panoramę stolicy z pokładu tramwaju wodnego, łodzi floty Po Wiśle lub statku Loeventin. Ekscytującym przeżyciem może być także zachód słońca w tradycyjnej łodzi floty 511. A już od 1 lipca z pomostu przy Płycie Desantu będzie można wyruszyć do portu Wawer i na plażę na wysokości Wilanowa.

Dodatkowa, weekendowa linia 385 kursuje wzdłuż Wisły w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę z częstotliwością co 15 minut (dodatkowo z 14 na 15 sierpnia) na trasie: Metro Politechnika – Trasa Łazienkowska – Wisłostrada – Krasińskiego – Plac Wilsona. Autobusy zapieniają szybki i wygodny dojazd nad rzekę oraz do stacji pierwszej i drugiej linii metra, podjeżdżają pod stacje metra Politechnika i Plac Wilsona na 5 minut przed odjazdem pociągów. Nad Wisłę można dojechać również metrem (do Centrum Nauki Kopernik lub na Stadion Narodowy), tramwajami i autobusami kursującymi mostami: Gdańskim, Śląsko-Dąbrowskim, Poniatowskiego i Świętokrzyskim oraz liniami autobusowymi jeżdżącymi Wisłostradą.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl