Tłumy warszawiaków na pl. Zamkowym żegnają Jana Olszewskiego

Niektóre ulice zostały zamknięte, goście zbierają się już w katedrze, a tłumy warszawiaków czekają przed budynkiem, by oddać ostatni hołd. Na pl. Zamkowym wystawiono telebim na którym transmitowane są uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego.

Przed godziną 11 ciało z trumną Jana Olszewskiego zostało przewiezione z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej do Archikatedry Św. Jana Chrzciciela.

Po mszy świętej, która potrwa do godziny 13.30 hołd Janowi Olszewskiemu oddadzą żołnierze AK przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Trumna z ciałem byłego premiera zostanie przewieziona na Powązki. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się tam o godzinie 14.45.

Tłumy warszawiaków zebrały się na pl. Zamkowym, by pożegnać byłego premiera. Wystawiono tam specjalny telebim, który transmituje ceremonię.

W całym kraju trwa żałoba narodowa. Potrwa ona do godziny 19. Przed rozpoczęciem niektórych wydarzeń kulturalnych Jana Olszewskiego uczczono minutą ciszy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.