To już pewne! Część seniorów będzie szczepionych preparatem AstraZeneca

Minister Zdrowia Wojciech Adrusiewicz potwierdził na konferencji prasowej, że część seniorów będzie szczepionych preparatem od AstraZeneca. Dodał, że ta zmiana wynika z najnowszej rekomendacji Rady Medycznej przy premierze.

Fot. Shutterstock

Wcześniej rada rekomendowała szczepienia dla osób do 65 roku życia. Okazało się jednak, że w świetle nowych wyników badań, dopuszczalne jest użycie szczepionki na osobach od 18 do 69 roku życia.

W związku z tym seniorzy w wieku od 65 do 69 lat będą szczepieni preparatem AstraZeneca. Ruch taki wymaga przesunięć w szczepieniach. W I grupie szczepieni są obecnie seniorzy powyżej 70. roku życia oraz nauczyciele szkolni i przedszkolni, personel opiekuńczo-wychowawczy i pomoc nauczycieli i wychowawców do 65 lat. Personel administracyjny szkół zostanie przesunięty. W przyszłym tygodniu rząd poda nowy termin szczepień dla tej grupy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c