To już pewne! Od kwietnia ruszy 400 plus! Oto szczegóły programu!

Rząd ma w planach kolejny program nazywany roboczo „400 plus”. Tym razem wsparcie przeznaczone będzie dla rodziców tylko jednego dziecka. Oto pierwsze szczegóły programu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Rząd wprowadzi nowy projekt nazwany roboczo 400 plus. Tym razem wsparcie ma być przeznaczone dla rodziców jednego dziecka, którzy nie kwalifikują się do udziału w Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym.

Przypomnijmy, że do wsparcia z tytułu RKO zapisani mogą być rodzice przynajmniej dwójki lub więcej dzieci, z których przynajmniej jedno ma od 12 do 36 miesięcy.

Zasady nowego programu zwanego roboczo 400 plus są proste. Rodzice otrzymają 400 zł co miesiąc na żłobek czy klub dziecięcy. Środki trafią do wybranej placówki, rodzice nie otrzymają ich do ręki.

Środki z programu mają służyć aktywizacji zawodowej rodziców. Chociaż nie ma progu dochodowego, rząd nie ukrywa, że chciałby, aby skorzystali z niego najmniej zamożni rodzice, których nie stać na opiekunkę, żłobki czy klub dziecięcy.

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który odpowiedzialny będzie za wypłatę nowych świadczeń, wnioski będzie składać od 1 kwietnia 2022 roku. Przysługiwało będzie wyrównanie za okres od stycznia, o ile wtedy dziecko uczęszczało już do żłobka lub klubu dziecięcego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c