To już pewne: powstanie otwarty rejestr pedofili! Senat przyjął ustawę z niewielkimi poprawkami

Senat przegłosował ustawę o stworzeniu rejestrów pedofili i gwałcicieli  niewielkimi poprawkami. Najważniejsza z nich zakłada, że z listy otwartej zniknie wiek pokrzywdzonego. Według senatu byłoby to stygmatyzujące dla ofiary i jej rodziny.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Ustawa zakłada utworzenie dwóch rejestrów przestępców, którzy dopuścili się przestępstw na tle seksualnym. Pierwszy będzie zawierał pełne dane skazanych, dostępne tylko dla policji oraz odpowiednich służb. Drugi rejestr będzie to część udostępniona powszechnie. Znajdą się w niej imię i nazwisko osoby prawomocnie skazanej oraz miasto w którym mieszka. Co ważne, by trawić na listę publiczną, przestępca musi popełnić czyn w recydywie lub działać ze szczególnym okrucieństwem.

Według danych z 2013 roku w Polsce skazano w ostatnim czasie ok. 6000 pedofilów. Liczba ta rośnie w bardzo szybkim tempie głównie z powodu większej wykrywalności czynów popełnionych przez przestępców seksualnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c