To może być pierwszy przypadek super-roznosiciela w Polsce! Zarażał na potęgę!

Pacjent z Dolnego Śląska, to najprawdopodobniej pierwszy super-roznosiciel w Polsce. Mimo, że sam nie wykazywał praktycznie żadnych objawów, bezwiednie zarażał dziesiątki osób.

Fot. Pixabay

720 przeprowadzonych testów na koronawirusa, 53 chorych i 184 osoby przebywające na kwarantannie – taki bilans przedstawił WP Marcin Murmyło, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Do takiego stanu przyczynił się najprawdopodobniej jeden z bezobjawowych pacjentów szpitala. Pierwsze symptomy choroby wystąpiły u niego dopiero po wyjściu ze szpitala.

Na razie zakażenie potwierdzono u 41 osób z personelu medycznego i 12 pacjentów. Większość z nich miała kontakt z mężczyzną.

Zakażeni wirusem przekazują go dalej jednej, dwóm czy trzem osobom. Super-roznosiciele to osoby, które mając w sobie wirusa bezwiednie zarażają dziesiątki, a czasem i setki osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.