Toksyczna fauna Wisły. „Kiepówka plamista, rurogłów prążkowany, butlodziób szmaragdowy”

Z kamerą wśród śmieci to nowy film miasta mający wpłynąć na wyobraźnie ludzi, którzy zostawiają odpady nad Wisłą. Papierosy, butelki, części od rury, opony, to tylko niektóre spośród szerokiej gamy śmieci, które „ozdabiają” brzeg i okoliczne lasy.

Każda z wymienionych wyżej rzeczy została w odpowiedni sposób nazwana i nagrana w technice animacji poklatkowej. Całość dopełnia komentarz Krystyny Czubówny.

„Film przyrodniczy 'Z kamerą wśród śmieci' to przewrotna opowieść o konsekwencjach ludzkich działań. Przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której rolę zwierząt przejmują odpadki” – piszą autorzy filmu – „Tytuł filmu nawiązuje do popularnego w latach osiemdziesiątych programu przyrodniczego 'Z kamerą wśród zwierząt' autorstwa Antoniego i Hanny Gucwińskich. Produkcja obrazu trwała kilka miesięcy. Film wykonany jest w technice animacji poklatkowej połączonej z nagraniami wideo. Został w całości nakręcony w Warszawie. Specjalnie na potrzeby projektu skomponowano oryginalną ścieżkę dźwiękową. Szczególny udział w realizacji ma Krystyna Czubówna, która użyczyła głosu w narracji”. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c