Tragiczna śmierć wybitnej polskiej pilot. Zginęła w katastrofie śmigłowca

Leicester City poinformował wczoraj, że Vichai Srivaddhanaprabha, właściciel klubu sportowego zginął w katastrofie śmigłowca w Leicester. Jak się okazało jedną z ofiar była także Izabela Lechowicz, wybita polska pilot i instruktor lotnictwa.

Fot. Ambasada Polski w Londynie

W komunikacie klubu dowiadujemy się, że żadna z pięciu osób nie przeżyła katastrofy.

Izabela Lechowicz nie pilotowała śmigłowca. Za sterami siedział Eric Swaffer. Pozostała dwójka ofiar to współpracownicy szefa klubu: Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare.

Eric Swaffer był doświadczonym pilotem, za sprawa którego Izabela Lechowicz poszła na kurs pilotażu i została zawodowym pilotem.

Polska Ambasada w Londynie uhonorowała wcześniej Polkę tytułem #Polka100, który zorganizowano na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

Izabela Lechowicz często propagowała za granicą polskie bohaterskie czyny m.in. Dywizjon 303, Powstanie Warszawskie i inne czyny dokonywane przez Polaków.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.