Tragiczny pożar na ul. Chyrowskiej. Zginęła jedna osoba

Dzisiaj po północy dwa zastępy GBA oraz GCBA z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do pożaru budynku na ul. Chyrowską. Po przybyciu na miejsce zastano budynek parterowy objęty płomieniami. Płonęło jedno pomieszczenie i dach budynku.

Fot. st. sekc. Artur Koczkodaj2

Fot. st. sekc. Artur Koczkodaj

„Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, przeprowadzeniu rozpoznania i ewakuowaniu z miejsca prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych poszkodowanego. Z zeznań poszkodowanego wynikało, że w pomieszczeniu objętym pożarem może znajdować się jeszcze jedna osoba. Sam poszkodowany z licznymi oparzeniami został zabrany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala.” – pisze asp. sztab. Rafał Laskowski – „Do objętego pożarem pomieszczenia wprowadzony został prąd gaśniczy, a ratownicy podjęli próbę przeszukania pomieszczenia. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę, brak widoczności i spadające elementy sufitu po przeszukaniu pomieszczenia ratownicy wycofali się i podawali prąd gaśniczy do palącego się pomieszczenia z zewnątrz. Z uwagi na zagrożony, przyległy drugi budynek mieszkalny oddzielony ogniomurem, zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki z JRG 5 oraz SGSP. Na miejsce dociera również Grupa Operacyjna m.st. Warszawy oraz Dowódca JRG 15. 

Niestety pomimo podjętych działań po ugaszeniu pożaru w pomieszczeniu ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny.

Fot. st. sekc. Artur Koczkodaj


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.