Tragiczny sylwester. Pourywane kończyny, ofiary śmiertelne

Tragiczny sylwester. W całym kraju odnotowano 1200 pożarów. W samej tylko Warszawie strażacy interweniowali 119 razy.

Fot. Pixabay

Strażacy poinformowali o liczbie interwencji, jednak nie jest ona ostateczna i obejmuje tylko pierwsze godziny nocy.

W Warszawie przez pierwsze sześć godzin nowego roku strażacy interweniowali w Warszawie 119 razy. 50 interwencji to pożary, wywołane głównie przez używanie środków pirotechnicznych. Na ul. Podłużnej w Warszawie, ogień doprowadził do rozszczelnienia gazociągu i zapłonu gazu. Powstał słup ognia wysoki na około pięć metrów. Doszło też do kilku okaleczeń. Chwilę po północy mężczyzna doznał urazu oka i policzka. Niedługo potem doszło do kolejnego wypadku. Wezwano pogotowie do innego młodego mężczyzny, który z powodu wybuchu materiału pirotechnicznego doznał obrażeń krocza i narządów płciowych.

W Ostrowi Mazowieckiej po godz. 23 wybuchł pożar w nieużywanym budynku handlowym, w wyniku czego jedna osoba straciła życie. Wcześniej do podobnej tragedii doszło w Łańcucie na Podkarpaciu. W pożarze budynku jednorodzinnego zginęła jedna osoba.

Najwięcej okaleczeń miało miejsce na wybrzeżu. niezalezna.pl poinforowała, że w Szczecinie wybuch materiału pirotechnicznego urwał dłoń 70-latkowi i spowodował obrażenia uda. W Goleniowie 8-latek po wybuchu petardy doznał poparzeń klatki piersiowej, a w Kołobrzegu 9-letnie dziecko doznało urazu głowy, klatki piersiowej i poparzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.