Tragiczny wypadek w Zakopanem. Drzewo przygniotło dziecko i osobę dorosłą

Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicy Gładkie w Zakopanem, gdzie w wyniku silnego wiatru, który nawiedził region, doszło do przerażającego wypadku. Potężne drzewo runęło, przygniatając dziecko i osobę dorosłą. Na szczęście szybka reakcja służb ratunkowych pozwoliła na natychmiastowe przystąpienie do akcji i wydobycie poszkodowanych spod zwałów.

Fot. Warszawa w Pigułce

W rozmowie z redakcją „Kraków w Pigułce” młodszy brygadier Krzysztof Leja przekazał, że działania ratownicze zostały zakończone. Niestety, pomimo szybkiego odzewu i profesjonalizmu ratowników, dziecko, w ciężkim stanie, zostało przetransportowane do najbliższego szpitala. Osoba dorosła, która również znalazła się pod drzewem, doznała urazów, jednak na szczęście jej stan jest stabilny.

To tragiczne zdarzenie stanowi przykry przypomnienie o sile natury i konieczności zastosowania się do ostrzeżeń meteorologicznych. Apelujemy do mieszkańców oraz turystów o zachowanie wyjątkowej ostrożności, unikanie przebywania w pobliżu drzew i monitorowanie komunikatów lokalnych służb.

Cała społeczność Zakopanego jest wstrząśnięta tym zdarzeniem. Władze miasta zapowiedziały wsparcie dla rodzin poszkodowanych oraz wszelką niezbędną pomoc. Szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia dziecka będą przekazywane, gdy tylko będą dostępne aktualizacje od personelu medycznego.

W imieniu redakcji oraz całej społeczności lokalnej składamy wyrazy współczucia rodzinom dotkniętym tym tragicznym wydarzeniem i modlimy się o szybki powrót do zdrowia poszkodowanych.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]