„Tramwaj przez Wisłę – nie przez działki!” Chcą zmienić trasę tramwaju na Gocław!

„Władze Miasta nas zlekceważyły. Nie zapytały o zdanie, a w dodatku nie prowadzą rzetelnej polityki informacyjnej nt. wizji rozwoju transportu w naszej dzielnicy.”– czytamy w oświadczeniu mieszkańców Pragi-Południe pod petycję skierowaną do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„10 grudnia 2013 Rada Dzielnicy Praga Południe przyjęła stanowisko popierające pomysł budowy tramwaju na Gocław. W uzasadnieniu była jednak mowa o tym, że „wybór konkretnego wariantu przebiegu czy też rozwiązań techniczno – przestrzennych przyszłej linii tramwajowej powinien się odbyć na podstawie profesjonalnie przygotowanych i przeprowadzonych analiz technicznych, ekonomicznych i środowiskowych poprzedzonych konsultacjami wszystkich zainteresowanych stron”.

Z mediów dowiadujemy się jednak, że już w zasadzie zdecydowano, że linia powinna iść nad Kanałem Wystawowym. Zastanawiające zatem na jaki temat będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy. Oby było to coś więcej niż kolor barierek przy przystankach.”– czytamy na Fanpage Tramwaj przez Wisłę – nie przez działki

Mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją:

Fot. Facebook

POMÓC MOŻNA POPRZEZ:
1. Złożenie podpisu pod petycją.
2. Udostępnienie tego wpisu.
3. Wysłanie prywatną wiadomością adresu e-mail – można wtedy otrzymać pliki z petycją do druku, by zbierać podpisy we własnym zakresie.
4. Jeżeli ktoś chciałby zaproponować kolejne miejsce, to niech towarzyszy temu deklaracja gotowości dostarczenia tam petycji. Akcja ma charakter oddolny, wszystko robione jest siłami społecznymi.
5. Kluczowe jest uświadamianie otoczenia, że ten tramwaj przy obecnej propozycji to ryzyko dla obecnych rozkładów 507 i 509, zmiany w otoczeniu Kanału Wystawowego (inwestycja ma mieć ponad 30 metrów szerokości – to więcej niż szerokość Mostu Łazienkowskiego), a w dodatku proponuje się, by na mocno obciążony ruchem Most Poniatowskiego wjechały kolejne składy.

===============
TU MOŻNA SKŁADAĆ PODPISY (kolejne miejsca wkrótce):

Kiosk na rogu Waszyngtona i Międzynarodowej.

Kiosk na rogu Międzynarodowej i Zwycięzców.

Firma Domańska & Popkowski Nieruchomości (Walecznych 3). Poniedziałek-piątek, 10.00-18.00.

Zarząd ROD Energetyk-Górnik-Nauczyciel (Waszyngtona 52/80, teren ogrodów działkowych).
Środa: 16.00-18.00.
Sobota: 10.00-14.00.

Pizzeria na Winklu (Zakopiańska 32)
Poniedziałek-piątek, sobota, niedziela i święta: 12.00 – 22.00.

Sekretariat Spółdzielni Mieszkaniowej „Międzynarodowa” (Międzynarodowa 44).
Poniedziałek: 8.00-18.00.
Wtorek: 8.00 – 15.00.
Środa: 8.00 – 15.00.
Czwartek: 8.00 – 18.00.
Piątek: 8.00 – 14.00.

Bazarek przy ul. Egipskiej (róg Afrykańskiej) – trzy punkty.

Przychodnia weterynaryjna WETMEDIC (ul. Zwycięzców 40/7).

Salon Fryzur New Prestige (ul. Francuska 50, domofon nr 8).

Apteka Przy Meksykańskiej (ul. Meksykańska 8).
Poniedziałek-piątek: 8.00-21.00
Sobota: 8.00-20.00
Niedziela: 9.00-20.00

Kiosk ruchu na rogu Zwycięzców i Saskiej.

Kiosk na rogu Walecznych i Saskiej (obok szkoły).

Pawilon nr 4 (z mięsem) na bazarku przy Niekłańskiej.

Klub „Orion” – ul. Egipska 7 (w szatni na parterze).

UWAŻAMY, ŻE:
1. Most Poniatowskiego nie powinien być najbardziej na południe wysuniętą przeprawą szynową Warszawy.
2. Wytyczenie pod inwestycję pasa o szerokości ponad 30 metrów na terenach zielonych to zły pomysł, szczególnie gdy Warszawa walczy o tytuł Zielonej Stolicy Europy.
3. Władze Miasta nas zlekceważyły. Nie zapytały o zdanie, a w dodatku nie prowadzą rzetelnej polityki informacyjnej nt. wizji rozwoju transportu w naszej dzielnicy.
4. Wcześniej Tramwaje Warszawskie proponowały przeprawę tramwajową na wys. ul. Fieldorfa oraz tramwaj wzdłuż ul. Kinowej. Zmiana decyzji powinna zostać wyjaśniona.
5. Kanał Wystawowy i jego otoczenie należy chronić.
6. Skierowanie tramwaju z Gocławia do odległego Mostu Poniatowskiego i jednoczesne ograniczenie kursowania autobusów przez ul. Saską, to nie jest rozwiązanie problemu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c