Transparent „Żylety”: Nowoczesna składa zawiadomienie do prokuratury

Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z banerem, jaki wywiesili kibice Legii na „Żylecie”. Napis brzmiał: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.

Fot. Artur Jarząbek / Twitter

Fot. Artur Jarząbek / Twitter

„To jest grożenie śmiercią konkretnym osobom – mówię tutaj o redaktorze Tomaszu Lisie i pani redaktor Monice Olejnik, ale też grożenie śmiercią osobom, które zaangażowały się np. w Komitet Obrony Demokracji i członkom naszej partii, Nowoczesnej Ryszarda Petru” – mówił Adam Szłapka na konferencji prasowej – „To jest groźba karalna, to jest grożenie śmiercią, to jest nawoływanie do nienawiści. Żądamy bardzo stanowczych działań od ministra Zbigniewa Ziobry, żeby podjął działania prokuratorskie w tej sprawie” – dodał polityk.

Adam Szłapka zaapelował też do… Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości, by zadeklarowali, że napis nie powstał z ich inicjatywy. Polityk podkreślił, że mówi to ponieważ na Twitterze Jacka Świata pojawił się wpis wyrażający aprobatę dla zachowania kibiców.

Do zdarzenia odniosła się również Legia Warszawa:

„Legia Warszawa stanowczo odcina się od transparentów o charakterze politycznym, które były prezentowane na trybunach naszego stadionu podczas ostatniego meczu. Od wielu lat konsekwentnie i otwarcie głosimy, że stadion nie jest właściwą przestrzenią dla demonstracji o charakterze politycznym. Dodatkowo uważamy za całkowicie niedopuszczalne jakiekolwiek odniesienia do przemocy. Przy Łazienkowskiej nie ma miejsca dla tego typu treści, a nasz stadion pozostaje zawsze otwarty dla wszystkich chcących wspierać Legię Warszawa” – napisał klub w oświadczeniu


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c