Trumna z ciałem bohatera w Kościele Św. Krzyża. Już jutro pogrzeb mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

24 kwietnia o godzinie 15:00 na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się Pogrzeb mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„Po 65 latach, wyklęty z nakazu sowieckich okupantów, zamordowany przez zdrajców narodu, major Zygmunt Szendzielarz “Łupaszka”, spocznie w poświęconej ziemi na wojskowym cmentarzu powązkowskim w Warszawie.

Bohater niezłomny w walce z komunistycznym złem, broniący honoru i wolności Rzeczpospolitej zostanie odprowadzony na wieczny spoczynek.
Jego szczątki, zgodnie z wojskowym ceremoniałem, w uroczystym kondukcie, w obecności najwyższych władz Rzeczpospolitej, zostaną przewiezione na lawecie ulicami Warszawy.
Niech ta ostatnia droga będzie wspólnym hołdem Polaków złożonym ich bohaterskiemu obrońcy. Bądźmy tam, wtedy, razem.” – napisała Halina Morawska siostrzenica mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

Złożenie ciała poprzedzi Msza żałobna pod przewodnictwem Biskupa Polowego Józefa Guzdka, która rozpocznie się o godzinie 15.00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c