Trzech 13-latków ukradła kartę bankomatową i kupowali poprzez transakcje zbliżeniowe

Troje 13-latków jednego z warszawskich gimnazjów usłyszało 30 zarzutów włamania się na konto bankowe swojego kolegi z klasy przy użyciu karty bankomatowej, którą mu ukradli. Nieletni posługiwali się nią na zmianę, kupując sobie różne produkty spożywcze. Łącznie dopuścili się kradzieży 300 zł.

Fot. Pixabay

Możliwość korzystania ze skradzionej karty zakończyła się kiedy matka pokrzywdzonego gimnazjalisty założyła zawiadomienie o przestępstwie. Jednocześnie w tym samym czasie, w jednym ze sklepów 13-latek podejrzany o kradzież próbował zrealizować kolejną transakcję.

Podczas operacji w komputerze obsługującej go kasjerki pojawił się alert, że karta jest zastrzeżona. Kobieta zabezpieczyła kartę i powiadomiła policjantów, którzy zatrzymali 13-latka. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że nieletni działał wspólnie i w porozumieniu z kolegą i koleżanką. Kartę bankomatową wyjęli z portfela koledze z klasy i pierwsze kroki skierowali do bankomatu, z którego chcieli wypłacić 400 zł. Operacja jednak się nie powiodła, ponieważ nie znali kodu PIN. Wpadli zatem na pomysł korzystania z transakcji zbliżeniowych. Robiąc zakupy na małe kwoty zabrali z konta pokrzywdzonego 300 zł.

W trakcie prowadzonych czynności przez policjantów z mokotowskiego wydziału do spraw nieletnich i patologii cała trójka usłyszała 30 zarzutów włamania się na konto osobiste przy użyciu kradzionej karty oraz kradzieży jej. Wszyscy przyznali się do popełnienia czynów karalnych. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.