„Trzynastego grudnia przed domem Jarosława”. Jednoczą się, by protestować przed domem szefa partii

„To się wydarzy naprawdę. To nie jest jedna z tych akcji, w której „like it” znaczy tyle tylko, że jest fajnie.” – głosi początek wiadomości w wydarzeniu na popularnym portalu społecznościowym. Nie wiadomo tak naprawdę kto dał zapalnik do tego rodzaju akcji, ale w wydarzeniu chce wziąć udział 772 osoby w niecała dobę po założeniu.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„Dzieją się rzeczy ważne i kontekst trzynastego grudnia nabiera nowego sensu. Symbolika tej daty mówi, że to moment w roku, w którym należy wspomnieć deptaną buciorami wolność. Dziś prawo łamie zwycięska partia pana Kaczyńskiego. Łamie je, by odebrać nam wolność. Nowe miejsce – dom „generała naszych czasów” jest dziś tym, przed którym należy zademonstrować nasze przywiązanie do prawa i ufność w to, że tylko dzięki niemu możemy się czuć bezpieczni i wolni.

Przyjdźmy tam raczej w zadumie niż z okrzykami. Zaczynają się czasy obywatelskiego nieposłuszeństwa, biernego oporu, budowania od nowa struktur. Lepiej. Mądrzej.

Przyszedł czas zgody narodowej zbudowanej wokół pryncypiów. Pan Kaczyński ma mentalność człowieka radzieckiego i nie poważa sobie wielce demokracji. Dla niego nie jest wartością. Dla nas jest. Teraz nie czas na to, by się licytować, kto fajniejszy. Kto sobie lepiej zawłaszczy opozycyjność. To moment, by wznieść się ponad to. Nowoczesna razem z Razem, Platformą, Zielonymi, Twoim Ruchem, PSLem, KODem i wszystkimi obywatelami dobrej woli mogą się zjednoczyć dla tego jednego celu – obrony reguł. Obrony prawa.” – pisze jeden z organizatorów protestu.

Poza samym wydarzeniem udostępniona jest także mapka wraz z adresem domu prezesa Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Wydarzenie jest pokłosiem odwołania i powołania nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez nowo wybrany rząd.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.