TVP ujawniło wysokość pensji Jacka Kurskiego. Ile zarabia prezes Telewizji Polskiej?

Jacek Kurski, jako prezes TVP zarabia miesięcznie średnio 33,8 tys zł. Dla porównania według serwisu wynagrodzenia.pl Prezydent Polski Andrzej Duda zarabia ok. 20 138 złotych brutto, czyli ponad 14 tys. złotych netto miesięcznie.

Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl

Dane pochodzą ze sprawozdania rocznego TVP za 2018 rok. Nie wiadomo jednak czy pensja liczona jest

Z dokumentu wynika, że Jacek Kurski oraz Maciej Stanecki zarobili w sumie 812 tys, zł. To wynagrodzenie bez dodatków, nagród, umów o dzieło i innych dodatkowych wypłat.

Gazeta Wyborcza, która podała tę wiadomość do publicznej wiadomości zaznaczyła, że pensja wyliczona jest jako średnia, ale Jacek Kurski, jako prezes zarabia zapewne nieco więcej.

Sytuacja finansowa TVP jest trudna, choć zyski rosną. Według sprawozdania za 2017 roku, zyski spółki wynosiły 500 tys. zł. W zeszłym roku było to 3,5 mln. Telewizja jest też dotowana z budżetu państwa. W 2017 roku było to 800 mln zł krtedytu z Funduszu Reprywatyzacyjnego i 980 mln zł z tytułu straty abonamentowej. Dodatkowo przyznano tez 1,2 mln zł po uchwaleniu przez sejm specjalnej ustawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.