Twórca „Blok Ekipy” na obchodach 100-lecia przyłączenia Grochowa? „Spotkanie dość kontrowersyjne”

Na Grochowie mieszkańcy umieją się śmiać sami z siebie, dlatego też serial „Blok Ekipa” bije rekordy popularności w sieci. Na nietypowy pomysł wpadł radny Południowej Pragi, Marek Borkowski, który chcę zaprosić twórcę serialu na obchody 100-lecia przyłączenia Grochowa do Warszawy. Co na to Urząd Dzielnicy?

Fot. Spinka Studio 0 Blok Ekipa / YouTube / bip.warszawa.pl

Fot. Spinka Studio 0 Blok Ekipa / YouTube / bip.warszawa.pl

„Odcinki serialu (…) nierzadko notują ponad dwa czy nawet trzy miliony odsłon” – pisze w interpelacji Marek Borkowski, radny Pragi Południe – „Tego rodzaju inicjatywa pozwoliłaby też na zadanie pytania czemu w taki niestety nie zawsze pozytywny sposób autor tej produkcji przedstawia Grochów” – argumentuje radny. Dodaje również, że zna mieszkańców Grochowa i są to przemili ludzie, którzy umieją się śmiać ze stereotypów narosłych wokół dzielnicy.

Niestety dzielnica nie jest co do tego pomysłu przekonana:

„Spotkanie takie z uwagi na satyryczny i prześmiewczy (mocno wulgarny) charakter ww. niszowej produkcji (serwis YouTube) (…) wydaje się mocno kontrowersyjny.” – pisze w odpowiedzi Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi-Południe. Dodaje również, że jeżeli radny życzy sobie zorganizować takie spotkanie we własnym zakresie dzielnica może pomóc mu w sprawach organizacyjnych lub udostępnienia pomieszczenia.

Marek Borkowski zamierza więc iść za ciosem i spotkanie zorganizować. Jak dodał, wysłał już wiadomość do twórcy i oczekuje na odpowiedź. Spotkanie miałoby jednak mniej formalny charakter i miałoby zostać zorganizowane  w jednej z klubokawiarni na Grochowie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c